Linkit

Kivikerhoja


Suomen Jalokiharrastajain Yhdistys ry: http://www.jalokiviharrastajat.fi/

Lahden Jalo- ja Korukiviharrastajat ry: http://www.kivikerho.fi/

Lahden Kivikerho ry: http://lahdenkivikerho.wordpress.com/

Kallahden Kivikerho ry: http://www.kivikerho.org/

Kiviharrastajat ry - Lohja: http://www.kiviharrastajat.com/

Kuopion kivikerho ry: http://www.kivikerho.net/

Joensuun kivikerho ry: http://www.jelli.fi/kivi/

Lakeuden Kivikerho ry: http://kivikerho.travelnet.fi/

Outokummun Kivikerho ry: http://www.outokummunkivikerho.fi/

Tampereen Kivikerho ry: http://www.tampereenkivikerho.fi/

Turun Kivikerho ry: http://kotisivu.dnainternet.net/turkuki/

Vantaan Kiviset ry: http://www.vantaankiviset.fi/

Vihdin kivikoruharrastajat ry:http://www.kolumbus.fi/kivikoru.vihti/



Muita kiviin ja koruihin liittyviä linkkejä

Reeta Jussilan blogi: http://taplatikru.blogspot.fi/

Korupaja & Kankurin Aitta ky: http://www.kankurinaitta.com/

K.A. Rasmussen: http://www.rasmussen.fi/

Peltolan Spectroliittinappi Ky: http://www.peltolanspectrolitnappi.fi/

Korukivihiomo Kiurunen: http://spectrostone.fi/

SAR-Machine Oy: http://www.sar-machine.fi/

Kultasepänalan Wiki: https://sites.google.com/site/kultasepanala/home

Suomen Jalokivituote: http://www.sjtgem.com/

Matin Kulta Oy: http://www.matinkulta.fi/

Kerasil: http://www.kerasil.fi/

Jyrki Niemisen kotisivut: http://jn7gems.1g.fi/